Şekilli Harf


Bildirim

Sekilli Harf

Yazı yazarken normal kullandığımız harflerden ziyade şekilli harflerbulunmaktadır. Bu şekilli nickler sayesinde daha afilli yazılar yazabiliriz. Bir oyunda kullanıcı adı seçerken, Instagram’da biyografiye yazı yazarken, Steam hesabında Profilinizi süslerken bu harfleri kullanmak sizi daha havalı yapabilir. Çünkü normal insanlardan daha farklı bir yazım biçimi sizi onlardan farklı kılacaktır. Farklı olmak her zaman avantajları beraberinde getirir. Örneğin daha akılda kalıcı bir yazı yazmanıza olanak sağlar. Yani bir oyun içerisinde kullanıcı adınızı sekilli harf ile yazdığınızda daha akılda kalıcı bir isme sahip olabilirsiniz. Peki bu şekilli harfleri hangi alanlarda kullanılabiliriz, gelin birlikte görelim.

Şekilli Harflerin Kullanım Alanları

 • Oyun hesaplarınızı da kullanıcı adı seçerken kullanabilirsiniz.
 • Instagram biyografi yazılarında ve isim yazısında kullanabilirsiniz.
 • Instagram’a gönderi attığınız zaman Açıklama kısmında kullanabilirsiniz.
 • Steam gibi oyun platformlarında isim seçerken kullanabilirsiniz.
 • YouTube kanal isminizde kullanabilirsiniz.

Sadece bunlarla kalmayıp daha sayılamayacak birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Yapmanız gereken tek şey yaratıcı bir alanda bu şekilde harfli de etkili bir biçimde kullanmaktır. Hemen hemen her harfin şekilli halini bulabilirsiniz. Bu harfler unicode tabanlı kodlamaya sahip olduğundan dolayı hemen hemen her cihazda gözükecektir. Yani farklı cihazlarda görünmeme problemini düşünmeyi bir yaratıcı bir alana kullanma çabası içerisinegirmelisiniz.

Kullanacağınız bu şekilde harfleri bulmak için yapmanız gereken çok basittir. Internet üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Aramak istediğiniz harfi özel olarak yaratabilir ya da tarayıcı üzerinden şekilli kelimeler diyerek farklı farklı harfleri kıyaslayarak görebilirsiniz. Bu kıyas sonrasında kullanmak istediğiniz şekilli harfler alfabesini tarayıcı üzerinde açık bırakarak her harfi tek tek kopyala yapıştır yapmanız gerekebilir. Bazı Web siteleri ise direkt Yazdığınız cümleyi şekilli harfler ile tarafınıza aktarabilir. Bugün sitelerini kullanmak daha kolay olsa da genellikle pek sevilmeyen harfler mi ortaya çıkacaktır. Bu sebepten dolayı herhalde kendiniz seçerek yapmaz daha etkili olabilir. Farklı şekilli harflerin bulunduğu alfabeler arasından istediğiniz harfi seçmenize olanak sağlar. Ancak toplu bir o şekilde yazmak istediğiniz yazıyı şekilli harflerle yazarsanız hepsi aynı türden olacağı için belki beğenmeyebilirsiniz.

Dahili Bağlantılar;

Şekilli harflerle yazma birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Çünkü bu harfleri kullanmak insanı farklı kılacaktır. Birçok kişi farklı olmak istediğimden dolayı şekilli harflerle yazı yazmak isterler. Bu yazıyı Yazdığınız bölgede okuyan kişiler etkilenebilir, hoşlarına gidebilir. Sizlere tavsiyemiz şekilli harf seçerken dikkatli olmanızdır. Çünkü kullanacağınız her şekilde harf daima güzel olacak diye bir şey yoktur. Karmaşık gözüken okunaklı olmayan şekilli harfleri kullanmanızı tavsiye etmeyiz. İnsanların aklında kalacak daha sade ama farklı harfler daha etkili olacaktır.

Şekilli Harfler Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Okunaklı harfler seçiminde dikkat edilmesi gerekir. Karmaşık harfler okunmayacak derecede kötü olabilir.
 • Çok sade olmamalıdır bu sefer orijinal harflerden farkı olmayacaktır.
 • Seçilen harflerde “Ğ,İ,Ş,ı,Ü” kullanılıyorsa şekilli olarak uygulanmayabilir. Bu harfleri kullanırken benzerini seçmeye dikkat etmeliyiz.
 • Bu yazıyı uyguladıktan sonra farklı cihazlardan görünüp görünmediğine ve ne kadar okunaklı olduğuna dikkat etmelisiniz.

Tüm bunlara dikkat edilerek kullanılacak olan şekilli harfler sizi daha farklı kılacaktır. Yapmanız gereken şey ise çok basittir. Bu harflerin kullanılacağı doğru bir platform ve güzel görünümlü şekilli harfler seçmenizdir. Ardından ise insanlar sizin bu farklılığınıza dikkat çekecektir. İnternet üzerinden kolaylıkla bulabileceğiniz bu şekilli harfler için farklı web sitelerinde yer alan harfleri de incelemenizi tavsiye ederiz. Şekilli harfler ile sizler de çok etkili bir şekilde yazı yazabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (27)

 1. BRUH TAYFASI

 2. ♛Erleichda!

 3. ✵Karma Astroloji ✵

 4. güzel semboller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir