Şekilli Semboller


Bildirim

Nick Semboller,

Şekilli semboller sayesinde bütün onunla daha etkili bir havaya sahip olabilirsiniz. Bu semboller sizin çok daha farklı bir kişi olmanıza olanak sağlar. Bu sembolleri birçok alanda kullanabilirsiniz. Kullandıktan sonra insanlar sizin bu etkinizi görecektir. Bu şekil sembollerin kullanılabilecek birçok alanı bulunmaktadır. Sizler de bu alanlarda kullanarak insanlara farklı olduğunuzu işaret edebilirsiniz.

Nick semboller, harfler ve sayılar ile PUBG, Mobile Legends gibi oyunlarda nicklerini yazmak isteyenler için birbirinden güzel seçenekler yer alıyor. Özellikle oyunlarda akılda kalıcı olmak ve etki bırakmak isteyen kişiler için değişik nickler, şekilli semboller yapıyor. Sadece oyunlarda kalmayan şekilli semboller ve harfler sosyal medya platformu İnstagram’da da Whatsapp, Telegram, Twitter gibi bir çok sosyal medya’da tercih ediliyor. Nick olarak kullanabileceğiniz değişik sayılar, harfler ve semboller için ” Harfler” içeriğimize göz atabilirsiniz.

bunların kullanılabileceği alanlar çok yaygındır. Hemen hemen her platformda kullanabilirsiniz.

 • Instagram biyografilerinde
 • Steam kullanıcı adlarında
 • Oyun nick namelerinde
 • Steam hakkında kısmında
 • Web sitenizde içerik üretirken

Şekilli Semboller Hepsi

Bu alanlar sadece en başta gelen alanlardandır. Daha bunun gibi birçok alan bulunmaktadır. Bu kullanacağınız alanlarda seçeceğiniz  bazı özellikler aranır. Bu özelliklerin başında karmaşık bir şekil olmaması gelir. Seçeceğiniz şekilli sembol karmaşık bir biçimde ise insanların gözünü yoracaktır. Bu sebepten dolayı sizlere tavsiyemiz sade şekilli sembolleri kullanmanızdır

Şekilli Sembooler oyun kullanıcı adlarında kullanacak olduğunuz diğer oyunculara karşı ek bir etki oluşturacaktır. Kullanıcı adınızı süsleyebilir, daha havalı bir hale getirebilirsiniz. Kullanıcı adınızı gören oyuncular sizi aklında daha kolay tutacaktır.  beraber özgün bir kullanıcı adı daha da büyük bir etki oluşturacaktır. Çünkü İnsanların çoğu görsel zekaya sahip olduğundan dolayı sizin kullanıcı adınız içerisinde şekilli sembol bulunursa daha hızlı hafızalarına kazıyabilirler.

Peki Şekilli Semboller Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Çok karmaşık bir İçeriğe sahip olması gerekir.
 • Yazı ile uyumlu olması gerekir.
 • Herhangi bir uygunsuz içeriğe sahip olmaması gerekir.
 • Seçtiğiniz şekilli sembolün kullanacağınız platforma uyumlu bir sembol olması gerekir. Sadece renk ve şekil anlamında değil kullanılacak biraz sorunun bu sembole destek vermesi gerekir Yoksa diğer kullanıcılar göremeyebilir. Bu ise çirkin bir görüntü oluşturacaktır.
 • Kullandığınız sembolün Yazdığınız yazıyı tamamlaması gerekir. Yani bir uyum içerisinde olması beklenir.

Klavyede Olmayan Semboller

Tüm bunlara dikkat edilerek seçtiğiniz şekilli klavyede olmayan semboller sizlere etkili bir kullanım sunacaktır. Tüm bunlara uyulmadığı takdirde kötü bir sonuç elde edebilirsiniz. Bunun için tavsiyelerimize uymanız sizin faydanıza olacaktır.

Dahili Bağlantılar;

Şekilli sembollere erişmeniz için sizlere bir çok web sitesi hizmet etmektedir. Tüm şekilli sembolleri göreceğiniz web siteleri sizin için en uygun sembolü sunmaya çalışmaktadır. Bu internet sitelerine girdiğinizde sizi birçok sembol karşılayacaktır. Bu semboller arasında sizin için en uygun olanını seçmeniz gerekir. Yukarıda bulunan listedeki kriterleri göz önünde bulundurarak bu şekilli sembolleri seçebilirsiniz. Ardından seçtiğiniz şekilli sembolün üzerine tıklayarak kopyalayıp koymak istediğiniz yere yapıştırmanız gerekir. Bu sayede artık sizin de şekilli semboller bir yazınız olacaktır.

Semboller Klavye

Genellikle insanlar tarafından kullanıcı adlarına yerleştirilmek üzere kullanılırlar. Daha havalı bir kullanıcı adı oluşturmak için önemli detaylardan bir tanesidir. Bu sayede akılda kalıcı bir kullanıcı adı oluşturabilir ve rakiplerinize havalı bir etki bırakabilirsiniz. Sadece bilgisayar oyunlarında değil mobil oyunlarda da bu geçerlidir. Seçtiğiniz kullanıcı adı ile çok daha akılda kalan bir kişi olabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey harika bir kullanıcı adının yanında şekilli sembolleri etkin bir şekilde kullanmaktır. Eğer ki bunu başarılı bir şekilde gerçekleştirirseniz sizin de artık çok mükemmel bir kullanıcı adınız olacaktır. Görüldüğü üzere bunu yapmak çok basittir. Sadece seçtiğiniz  kullandığınız platform tarafından desteklendiğinden emin olmanız gerekiyor. Aksi takdirde yaptığınız Tüm bu çabaların hepsi boşa gidecektir. Hatta klasik kullanıcı adından daha kötü bir görünüm oluşturabilir. Çünkü eğer desteklenmiyor ise semboller yerine soru işareti gözükebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (52)

 1. Hᴇꜱᴇɴʟɪ⁰¹¹

 2. Zımba Can

 3. Bir arkadaş su harf başına konan harfe temas eden bir sembol vardı onu bulup atabilir misiniz bulamadım da

 4. Nulls Colt #1 IX|HýtBýt乡

 5. Giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir ben gideni değil giden beni kaybetmiştir..

 6. jojukahsn on Scratch!! ☠☠☠☠♕♕♕♕♕♕♕♕♕♕

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir